Joe Biden inaugurohet si presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara.

Kamla Harris po ashtu bën betimin si Nënpresidente.

Biden, 78 vjeç, është presidenti më i vjetër amerikan që merr detyrën.

Ceremonia e inaugurimit zhvillohet nën masa të rrepta sigurie dhe në mungesë të aktiviteteve festive si rrjedhojë e kufizimeve të koronavirusit.

LIVE/ Nis ceremonia e inaugurimit të presidentit të ri amerikan, Joe Biden

Denonco