Lindin si vajza, pastaj bëhen djem kur mbushin 12 vjeç!

Lindin si vajza, pastaj bëhen djem kur mbushin 12 vjeç!

16:49, 27/05/2023

Në një fshat, ndodhin çrregullime të rralla gjenetike: Ja pse ndryshojnë!

Për shkak të një çrregullimi gjenetik, një në 90 foshnja në fshatin Las Salinas në Republikën Domenikane lind vajzë, për t’u “shndërruar” në djalë në pubertet dhe për të marrë organet gjenitale mashkullore.

Çrregullimi ndodh si pasojë e mungesës së dihidrotestosteronit në mitër gjatë shtatzënisë.

Kjo gjendje është aq e zakonshme sa ata kanë një emër zhargon për fëmijët me këtë çrregullim – “Güevedoce” ose në përkthim “penis në 12”.

Johnny, tani 24 vjeç, lindi si vajzë dhe prindërit ia vunë emrin Felicity. Megjithatë, ai thotë se gjithmonë është ndier më shumë si djalë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco