Dhjetë ushqimet që do t’ju ndihmojnë të qëndroni energjikë gjatë Ramazanit

Dhjetë ushqimet që do t’ju ndihmojnë të qëndroni energjikë gjatë Ramazanit

10:30, 29/03/2023

Gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit, muslimanët përmbahen nga ngrënia dhe pirja nga agimi deri në muzg.

Agjërimi mund të jetë sfidues për shumë njerëz, por për të shmangur ndjenjën e lodhjes, është e rëndësishme të konsumoni ushqime të pasura me lëndë ushqyese që ofrojnë energji të qëndrueshme dhe parandalojnë dehidratimin. Ja kush janë ato:

Hurmat:

Drithërat integrale

Thjerrëzat

Arrat

Kosi

Spinaqi

Pula dhe peshku

Bananet dhe fruta të tjera

Vezët

Patatet e ëmbla

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco