Ndodh edhe kjo, ekspertët thonë se miu i kompjuterit është 11 herë më i papastër sesa guaska e tualetit

Ndodh edhe kjo, ekspertët thonë se miu i kompjuterit është 11 herë më i papastër sesa guaska e tualetit

13:46, 19/01/2022

Për ata që duan arsye shtesë që të “shmangin” rikthimin në zyrë, hulumtuesit kanë zbuluar vendin e mbushur me baktere që gjendet në vendin e punës.

Duke analizuar hapësirën që më së shumti preken gjatë një orari të punës, janë gjetur kërpudha dhe baktere.

Objekti më i kontaminuar ishte miu i kompjuterit, e në të janë gjetur 11 herë më shumë papastërti sesa në guaskën e tualetit.

Jashtë tavolinës së zyrës, kuzhina e përbashkët ka pasur më së shumti papastërti që me syrin e njeriut zor se vërehen, në veçanti ngrohësi i ujit (bakalli) dhe frigoriferi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco