A ju fishkëllejnë veshët? Ja se çfarë do të thotë zhurma

A ju fishkëllejnë veshët? Ja se çfarë do të thotë zhurma

13:24, 27/11/2021

Dëgjimi i një fishkëllimi të vazhdueshëm në vesh, tringëllimë në vesh, nuk është vetëm i bezdisshëm, por edhe një pengesë për pjesën tjetër normale të trurit tonë.

Studiuesit zbuluan origjinën e këtij çrregullimi.

Bilbilat që disa prej nesh vazhdimisht dëgjojnë në vesh, e cila quhet tringëllimë kronike, fillon nga një zonë specifike e trurit dhe i pengon ata që vuajnë prej saj të pushojnë siç duhet.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco