Gënjeshtarët më të këqij: 4 shenja që nuk dinë të gënjejnë

Gënjeshtarët më të këqij: 4 shenja që nuk dinë të gënjejnë

11:38, 26/11/2020

Gënjeshtra kërkon art.

 Të jesh në gjendje të thuash gënjeshtër të përsosur dhe të besohet nuk është e lehtë, veçanërisht nëse gënjen dikë që i njeh mirë sjelljet e tua.

Për disa, gënjeshtra është e pamundur.

 Pëllëmbët djersiten, stresi përshkon mendjen dhe në fund ata e dinë se gjithsesi do të përfundojnë duke thënë të vërtetën.

 Një shembull tipik janë shenjat e mëposhtme të cilat janë gënjeshtarët më të këqij.

Nëse i përkisni njërit prej tyre më mirë preferoni të jeni të sinqertë sepse e dini që e vërteta do t'ju lirojë - kjo do t'ju bëjë të ndiheni më mirë.

Dashi

Shenja e parë e zodiakut tenton të mendojë me instiktin e tij dhe jo me logjikën e tij dhe siç mund ta imagjinoni është shumë e vështirë për të që të gënjejë.

Duhet kohë, organizim dhe durim për të përpunuar të vërtetën, por për një Dash?

 Impulsi i tij është të thotë saktësisht se çfarë do të thotë dhe të menaxhojë pasojat më vonë.

Edhe nëse ai përpiqet të mbajë një sekret ose të fshehë se si ndihet, është e lehtë për të tjerët ta shohin përmes saj.

Ndoshta sepse Dashi po e thotë të vërtetën gabimisht.

Gaforrja

Kur Gaforrja ka nevojë të gënjejë, ai tenton ta shmangë çështjen me çdo kusht.

Sidoqoftë, kur është ballë për ballë Gaforrja ka tendencë të komunikojë shumë emocionalisht në mënyrë që të mund të gënjejë.

Gaforrja tregon atë që ndjen dhe është gjithmonë e lehtë për të kuptuar ndjenjat e tij.

Nëse e shtyn të gënjejë, Gaforrja thjesht do të zbulojë të vërtetën, sepse duke gënjyer ndihet keq.

Virgjëresha

Nga shenjat e zodiakut që kemi në listë, Virgjëresha është ndoshta më e mira në gënjeshtra.

Virgjëresha zakonisht nuk është aq i interesuar të të gënjejë.

Nëse keni buzëkuq në dhëmbë, Virgjëresha do të jetë e para që do t’ju ??thotë të vërtetën.

Në mendjen nuk sheh asnjë arsye për të gënjyer kur mund të ndihmojë thotë të vërtetën.

Sidoqoftë, kur gënjen, ai ka tendencë të ekzagjerojë.

Do të shtojë kaq shumë detaje dhe aspekte sa do të duket si një gënjeshtër.

Shigjetari

A e njihni këtë njeri që mbulon gojën pasi ka thënë të vërtetën, para se të thotë “ëëë”?

Ky ndoshta është Shigjetari.

Është ajo që ne e quajmë "e sinqertë deri në neveri" dhe nëse bën një shaka që të dyshon apo përhap fjalë, kjo shenjë zjarri tenton të shpreh më shumë të vërtetën  se gënjeshtrat.

Ju gjithmonë mund të mbështeteni tek ai që t'ju tregojë atë që të gjithë mendojnë - thjesht mos prisni që ai ta mbajë atë sekret për një kohë të gjatë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco