Belgjik Rumani/ Mbyllet pjesa e parë, rezultati dhe statistikat

Belgjik Rumani/ Mbyllet pjesa e parë, rezultati dhe statistikat

21:48, 22/06/2024

Është mbyllur pjesa e parë e takimit midis Belgjikës dhe Rumanisë, me rezultatin 1-0.

Djajtë e Kuq” të Belgjikës kanë arritur të zhbllokojnë herët sfidën ndaj Rumanisë, duke lënë pas krahëve gjithçka ndodhi në disfatën e parë të Euro 2024, ndaj Sllovakisë.

Një aksion perfekt i “Djajve” është finalizuar nga “fantazisti” i mesfushës Youri Tielemans, i cili me një goditje potente në hyrje të zonës dërgon topin në rrjetën e kundërshtarëve. Rezultati shkon në 1 me 0.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco