Euro 2024/ Turqi-Portugali, publikohen formacionet zyrtare

Euro 2024/ Turqi-Portugali, publikohen formacionet zyrtare

17:44, 22/06/2024

Turqia dhe Portugalia, do të përballen mes tyre, në ndeshjen e vlefshme për Grupin F, në Euro 2024.

Dy kombëtaret, vijnë pas fitoreve në ndeshjen e tyre të parë dhe për këtë arsye, do të kërkojnë me çdo kusht 3 pikët.

Një sukses sot, do i siguronte kualifikimin për më tej dhe synohet vetëm triumfi. Pak minuta para fillimit, dy trajnerët kanë zbuluar edhe titullarët.

Turqia: Byindir, Celik, Akaydin, Bardakci, Kadioglu, Calhanoglu, Ayhan, Akturkoglu, Kokcu, Akgun, Yilmaz.

Portugalia: Costa, Mendes, Pepe, Dias, Cancelo, Vitinha, Palhinha, Fernandes, Leao, Silva, Ronaldo.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco