Zhbllokohet sfida, Xhaka me shokë ndëshkon Hungarinë

Zhbllokohet sfida, Xhaka me shokë ndëshkon Hungarinë

15:20, 15/06/2024

Vetëm 13 minuta kanë mjaftuar për të zhbllokuar sfidën. “Helvetët” e Zvicrës nuk janë vonuar në asnjë moment, teksa janë hedhur që nga minuta e parë në sulm, për të gjetur golin e avantazhin, në sfidën e dytë të Grupit A, ndaj Hungarisë gol të cilin e kanë gjetur.

Një pasim prefekt nga Aebischer kapet bukur nga “fantazisti” i mesfushës, Këadëo Duah, i cili me një goditje të lehtë dërgon topin në rrjetën e Gulacsi, duke nisur festën e “Të Kuqve”. Rezultati shkon në 0 me 1.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco