Kampionati i ri i Kosovës fillon më 10 gusht

Kampionati i ri i Kosovës fillon më 10 gusht

11:51, 15/06/2024

Federata e Futbollit e Kosovës ka njoftuar se edicioni i ri garues në futbollin e Kosovës, 2024/25, do të nisë më 10 gusht.

Do të jenë skuadrat elitare të Superligës që do të hapin perden e edicionit të ri. Pas kësaj, në mesjavën e 14 gushtit do të nisin garat në Bon Superligën U21, ndërsa kampionati në Ligën e Parë do të fillojë më 17 gusht.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco