‘Tronditet’ Gjermania, ylli i Bayern Munich humbet Evropianin, Nagelsmann thërret Can

‘Tronditet’ Gjermania, ylli i Bayern Munich humbet Evropianin, Nagelsmann thërret Can

13:59, 12/06/2024

48 orë përpara startit të ‘Euro2024’, Gjermania humbet një nga lojtarët më të rëndësishëm, Aleksander Pavlovic.

Mesfushori 20-vjeçar ka shfaqur një shqetësim në bajame duke e bërë të pamundur prezencën e tij në Evropian.

Julian Nagelsmann ka vendosur të thërrasë Emre Can, mesfushorin e Borusias së Dortmund, për të zëvendësuar Pavlovic.

Can është nisur menjëherë drejt grumbullimit për t’iu bashkuar ekipit përfaqësues.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco