Kushtet e Bayernit për të shitur Joshua Kimmich

Kushtet e Bayernit për të shitur Joshua Kimmich

15:33, 11/06/2024

Klubi gjerman, Bayern Munchen, ka dy kushte për të lejuar largimin apo shitjen e mesfushorit Joshua Kimmcih.

Sipas “Sky Sports”, Bayerni ka disa kushte që duhet të plotësohen që ata të konsiderojnë shitjen e Kimmich këtë verë.

Gjiganti gjerman do të konsiderojë largimin e tij vetëm pasi të nënshkruhet një zëvendësues i përshtatshëm.

Bavarezët synojnë të nënshkruajnë me mesfushorin e Fulham, Joao Palhinha, për të luajtur në pozicionin e Kimmich.

Palhinha është objektivi numër 1 i trajnerit Vincent Kompany dhe belgu do të jetë gati ta lërë mesfushorin gjerman të largohet nëse ai arrin në “Allianz Arena”.

Bayerni gjithashtu do të presë një ofertë të arsyeshme transferimi për të shitur Kimmich te Barcelona ose ndonjë klub tjetër.

Skuadra e Bundesligës thuhet se e ka vlerësuar atë rreth 50 milionë euro.

Edhe pse kontrata e Kimmich skadon në vitin 2025, Bayerni ende po e vlerëson atë me një çmim të lartë.

Kjo është për shkak të përvojës dhe shkathtësisë së tij.

Hansi Flick do të ishte i lumtur të ribashkohej me mesfushorin gjerman te Barça.

Megjithatë, klubi duhet të gjenerojë disa fonde të mëdha përpara se të jetë në gjendje të shpenzojë për nënshkrimin e tij.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco