Nagelsmann prezantohet te Gjermania, firmos 10 muaj por me opsion: Privilegj i madh, ja si e shoh të ardhmen

Nagelsmann prezantohet te Gjermania, firmos 10 muaj por me opsion: Privilegj i madh, ja si e shoh të ardhmen

22:30, 22/09/2023

Gjermania ka një trajner të ri: Julian Nagelsmann, i cili ka nënshkruar kontratë deri më 31 korrik 2024. Objektivi kryesor dihet:

“Duam të lëmë përshtypje të mirë në Kampionatin Evropian verën e ardhshme, në shtëpi. Është një motiv i madh për mua. si dhe një sfidë e madhe, por për të cilën jam shumë i vetëdijshëm dhe mezi pres ta përballoj.

Ne duam t’i emocionojmë njerëzit duke luajtur futboll të mirë. Nuk duam t’i komplikojmë shumë gjërat në kuadër të Kampionatit Evropian , por ne kemi një ide të saktë dhe duam të emocionojmë njerëzit që luajnë futboll tërheqës.

Pritja e një kampionati evropian në vendin tuaj nuk është diçka që ndodh shpesh dhe ne duam të përfshijmë njerëzit dhe të krijojmë entuziazëm menjëherë.

Një gjë është e qartë: nëse ju luani kampionatin evropian ose ndonjë turne – dhe kjo vlen nga futbolli i të rinjve deri tek ai profesional – ju merrni pjesë me qëllimin për të fituar. Nuk jam i shqetësuar sepse kam besim të plotë tek ekipi dhe stafi trajner. Është një privilegj i madh të jetë trajner i një ekipi që pret Kampionatin Evropian. Ka shumë dëshirë për tu përmirësuar”.

Shiriti i kapitenit: “Unë nuk do të ndryshoj, do të jetë Ilkay Gündogan, të cilin e vlerësoj si lojtar dhe si person. Unë tashmë kam folur me Ilkay dhe i kam bërë të ditur se ai është kapiteni ynë dhe se do të mbetet në të. rol”.

Kohëzgjatja e kontratës së tij: “Kampionati Evropian është prioriteti, kjo është gjëja më e rëndësishme për mua. Gjëja kryesore është që ne kemi një turne të madh për të luajtur në shtëpi.

Gjëja e dytë është që unë dua të gjeneroj besim të ndërsjellë përmes puna që do të bëjmë Është e rëndësishme që të punojmë mirë së bashku, të jetë shpërblyese dhe të jemi të suksesshëm.

Nëse mund ta gjenerojmë atë entuziazëm, të jemi të suksesshëm në Kampionatin Evropian dhe nëse puna ka qenë shpërblyese, atëherë nuk shoh arsye për të mos vazhduar në këtë rol, por nuk jam duke e menduar akoma për këtë, dua të shlyej besimin që më është dhënë duke bërë një punë të mirë dhe besimi nuk vjen vetëm përmes një kontrate 5-vjeçare. Bëhet fjalë për duke u siguruar që të punojmë mirë së bashku.”

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco