Një gol vendos fatin e sfidës, Ballkani i Dajës mposhtet nga Viktoria Plzen

Një gol vendos fatin e sfidës, Ballkani i Dajës mposhtet nga Viktoria Plzen

22:57, 21/09/2023

Ballkani është mposhtur në transfertë nga Viktoria Plzen, në duelin e vlefshëm për fazën e grupeve në Ligën e Konferencës.

Sfida u vendos vetëm nga një gol i pafat në minutën e 73′. Kalvaç goditi drejt portës dhe Delova e devijoi.

Më pas Ballkani pati një mundësi të mirë me Gripshin në të 83′ por topi shkoi mbi traversë. Kështu mbyllet sfida e parë e kampionëve të Ilir Dajës.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco