VIDEO/ Ernest Muçi shkëlqen dhe në Evropë, 'legjionari' i jep polakëve avantazhin ndaj Aston Villa

VIDEO/ Ernest Muçi shkëlqen dhe në Evropë, 'legjionari' i jep polakëve avantazhin ndaj Aston Villa

19:39, 21/09/2023

 

Prej orës, 18:45, në “Stadion Wojska Polskiego” të Varshavës, vendasit e Legia po përballen me anglezët e Aston Villa, në sfidën e vlefshme për fazën e grupeve të Conference League.

Pas 2 golave të shpejtë të ardhur në fillimin e sfidës, rezultati shkoi në 1 me 1, mirëpo, në minutën e 26′ të ndeshjes, anësori Wzolek lëshon një pasim fantastik në zonën kundërshtare aty ku i vetëm ndodhet, talenti i Kombëtares shqitpare, Ernest Muçi, i cili përballë argjentinasi, Emiliano Martinez nuk gabon, duke e çuar topin në rrjetë. Rezultati shkon në 2 me 1. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco