Superliga/ Ballkani luan sot në udhëtim ndaj Dukagjinit, Prishtina sfidohet nga Liria

Superliga/ Ballkani luan sot në udhëtim ndaj Dukagjinit, Prishtina sfidohet nga Liria

08:38, 17/09/2023
Me dy ndeshje në program për ditën e sotme, do të mbyllet edhe java e pestë në Superligën e Kosovës në futboll.
 
Kampioni në fuqi, Ballkani, do të luajë në udhëtim ndaj Dukagjinit. Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “18 Qershori”, me fillim prej orës 15:00.
 
Ballkani është i treti në tabelë me nëntë pikë, kurse Dukagjini i parafundit me dy sosh.
 
Ndeshja tjetër do të zhvillohet në Hajvali, mes Prishtinës dhe Lirisë.
 
Kryeqytetasit kanë grumbulluar tetë pikë nga katër xhirot e para, teksa janë në pozitën e katërt.
 
Ndërsa, prizrenasit janë dy pozita më poshtë me pesë pikë të grumbulluara.
 
Edhe kjo ndeshje do të luhet nga ora 15:00. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco