Formacionet zyrtare/ Derbi i Milanos, Inter dhe Milan 'përplasin brirët' me më të mirët në fushë

Formacionet zyrtare/ Derbi i Milanos, Inter dhe Milan 'përplasin brirët' me më të mirët në fushë

17:04, 16/09/2023

 

Një derbi i klasit të lartë botëror do të luhet në orën 18:00 në “Meazza”, ku Inter dhe Milan do të zhvillojnë përplasjen e parë të sezonit.

Zikaltërit janë tepër të karikuar në derbi, pasi kanë fituar katër të fundit dhe sot synojnë të thyejnë rekordin duke mposhtur kushërintjë e tyre për herën e pestë radhazi.

Nga ana tjetër, Milan është në super formë dhe sigurisht që nuk do të jetë një kundërshtar i lehtë për Interin.

Të dyja skuadrat vijnë nga tre fitore radhazi në tre ndeshjet e para të kampionatit, dhe sot parashikim nuk ka, por vetëm spektakël dhe atmosferë të jashtëzakonshme.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco