FFF: Philippe Diallo konfirmohet president deri në vitin 2024

FFF: Philippe Diallo konfirmohet president deri në vitin 2024

11:12, 10/06/2023

Tashmë është zyrtare: Philippe Diallo zgjidhet president i FFF-së deri në vitin 2024. Të mbledhur në një asamble federale të mbajtur këtë të shtunë në Paris, trupa e futbollit francez pa presidentin e saj të përkohshëm (deri tani) të triumfojë me më shumë se 91% të votave.

I emëruar në janar për të zëvendësuar Noel Le Graet, i cili ishte shkarkuar në lidhje me akuzat për ngacmime të të cilave ai ishte subjekt, Philippe Diallo kishte ende një mendim për paraardhësin e tij, i pranishëm këtë të shtunë: " Unë mirëpres anëtarët e FIFA- s. Është gjithmonë me kënaqësi që presim ish-presidentë. Natyrisht kemi një mirënjohje të veçantë për Noel Le Graet i pranishëm sot të cilin e përshëndes për gjithçka që na ka sjellë ”, tha ai në margjinat e takimit.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco