Messi u kërkon klubeve tjera ta ndihmojnë për të nënshkruar me Barcelonën

Messi u kërkon klubeve tjera ta ndihmojnë për të nënshkruar me Barcelonën

10:26, 07/06/2023

Barcelona po bën atë që mundet për të rikthyer Lionel Messin në klub, por pesimizmi është rritur në mediat vendase se një marrëveshje do të ndodhë.

Shumë e kanë vënë çështjen drejtpërdrejt mbi supet e Messit për sa i përket kujt do t’i bashkohet, por thuhet se kampi i tij u sugjeroi ekipeve të tjera që ta lehtësonin ardhjen e tij në Kataluni.

Në Cadena SER, foli Manu Carreno për përpjekjet që Messi dhe babai i tij Jorge po bëjnë për t’u bashkuar me Barcelonën, duke siguruar që sulmuesi do të luante falas për Barcelonën.

Megjithatë, kjo nuk do të lejohej nga La Liga, pasi do të vinte nën manipulim financiar.

Ai vazhdon duke thënë se familja Messi u sugjeroi dy konkurrentëve të Barcelonës, Al Hilal nga Arabia Saudite dhe Inter Miami nga MLS, që ta ndihmonin argjentinasin të bashkohej me Barcelonën dhe do të pranonin t’i bashkohej atij klubi pas periudhës së tij të rikthyer në Camp Nou.

Kjo duket se është hedhur poshtë.

Javën e kaluar pati raportime se Messi mund të nënshkruajë me Inter Miami dhe të huazohet te Barcelona për dy sezone, gjë që sugjeron se mund të ketë diçka në pohimet e Carreno.

Megjithatë, Messi do të duhej të luante ose të ishte në klub për pak kohë e në mënyrë që të huazohej te Barcelona. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco