Mediumi amerikan: Messi do të vendosë mes Barcelonës dhe Inter Miamit

Mediumi amerikan: Messi do të vendosë mes Barcelonës dhe Inter Miamit

10:11, 07/06/2023

Inter Miami apo Barcelona. Këto janë dy destinacionet ku Lionel Messi do ta vazhdojë karrierën, sipas The Athletic.

Mediumi amerikan shkruan se ylli argjentinas e ka përjashtuar mundësinë që t’i bashkohet ekipit nga Arabia Saudite, Al-Hilal.

Sipas tyre, Major League Soccer dhe klubi Inter Miami po bëjnë maksimumin që ta joshin shtatë herë fituesin e Topit të Artë që t’u bashkohet atyre.

Ndërkohë, maksimumin është duke e bërë edhe Barcelona.

Katalonasit dje morën dritën jeshile nga La Liga dhe tani kanë mundësi t’i bëjnë ofertë Messit për ta rikthyer në “Camp Nou”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco