Sonte luhet finalja e madhe e UEFA Conference League

Sonte luhet finalja e madhe e UEFA Conference League

08:31, 07/06/2023

Sonte zhvillohet super ndeshja mes Fiorentinas dhe Ëest Ham United, e vlefshme për finalen e UEFA Conference League.

Në stadiumin “Fortuna Arena” të Pragës skuadra italiane dhe angleze ballafaqohen me njëri-tjetrin për triumfin e dytë në histori të Ligës së Konferencës, shkruan Lajmi.net

Fiorentina dhe “The Hammers” nuk kanë luajtur asnjëherë mes vete dhe kjo do jetë ndeshja e parë mes tyre.

Kujtojmë që trofeun e parë pas krijimit të këtij kompeticioni e fitoi AS Roma, në stadiumin “Air Albania” në Tiranë

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco