Rrugës së Kosovare Asllanit, Erona Kosumi talentja e futbollit që po shkëlqen në Austri

Rrugës së Kosovare Asllanit, Erona Kosumi talentja e futbollit që po shkëlqen në Austri

10:44, 06/06/2023

Rrugës së suksesit të Kosovare Asllanit po ecën me hapa të sigurt edhe një talente e futbollit nga Kosova. 

Bëhet fjalë për Erona Kosumin, vajzën me prejardhje nga Podujeva që luan në Austri.

E lindur në Graz të Austrisë, 14 vjeçarja që nga mosha 8 vjeçare është anëtare e akademisë së futbollit Chris Lang Academy. 

Nga sezoni i ardhshëm, Kosumi do të jetë pjesë e akademisë së njohur të skuadrës Sturm Graz. 

Vajza me prejardhje nga Kosova poashtu është futbolliste e republikës së Steiermarkut dhe vlerësohet si futbolliste mjaft perspektive.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco