Lukaku i lumtur te Inter, nuk dëshiron të kthehet në Chelsea

Lukaku i lumtur te Inter, nuk dëshiron të kthehet në Chelsea

09:33, 06/06/2023

Romelu Lukaku nuk dëshiron të kthehet në ‘Stamford Bridge’.

‘La Gazzetta dello Sport’ raporton se Lukaku i ka thënë tashmë trajnerit të ri të Chelseat, Mauricio Pochettino se nuk ka ndërmend të kthehet në verë, duke dashur të qëndrojë me Interin.

Sulmuesi belg iu bashkua ‘Bluve’ nga ‘Nerazzurri’ në gusht 2021 në një marrëveshje me vlerë rreth 113 milionë euro, por nuk ishte i lumtur në Londrën Perëndimore dhe u kthye në Lombardi pas një sezoni të vetëm në Premier Ligë.

Lukaku u rikthye te Interi në një marrëveshje huazimi pa klauzolë qëndrueshmërie të bashkangjitur. Gjërat fillimisht filluan ngadalë, me një lëndim të kërpudhave që e zhgënjeu rikthimin e tij, por në muajt e fundit ai ka filluar të tregojë sërish më të mirën e tij, duke shënuar shtatë gola dhe duke dhënë katër asistime në shtatë ndeshjet e tij të fundit në Serie A.

Siç detajohet nga ‘La Gazzetta dello Sport’, Lukaku foli me menaxhmentin e Interit së fundmi dhe konfirmoi dëshirën e tij për të qëndruar me klubin përtej këtij sezoni, duke mos u interesuar të rikthehet në Chelsea.

Të dy klubet tani do të ulen për të diskutuar një marrëveshje të re në javët e ardhshme, me ‘Nerazzurrët’ duke shpresuar se dëshira e tij do të bëjë një ndryshim në bisedime.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco