Zyrtare: Benzema largohet nga Real Madridi

Zyrtare: Benzema largohet nga Real Madridi

12:46, 04/06/2023

Karim Benzema do të largohet nga Real Madridi në fund të këtij edicioni.

Lajmi u konfirmua nga klubi madrilen përmes një komunikate për media.

Karim Benzema erdhi në klubin madrilen në vitin 2009, vetëm në moshën 21-vjeçare dhe ka qenë një lojtar thlbësor. 

Gjatë katërmbëdhjetë sezoneve në të cilat ai ka mbrojtur ngjyrat e “Los Blancos” ai ka fituar 25 tituj, një numër rekord për Real Madridin: 5 Kupa Evropiane, 5 Kupa të Botës për Klube, 4 Superkupa Evropiane, 4 Liga, 3 Kupa të Mbretit dhe 4 Superkupa të Spanjës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco