Tifozët e Romës sulmuan arbitrin Taylor në aeroport, rojet e sigurisë iu desh t'i shpëtonin kokën

Tifozët e Romës sulmuan arbitrin Taylor në aeroport, rojet e sigurisë iu desh t'i shpëtonin kokën

22:33, 01/06/2023

Tifozët e Romës sulmuan arbitrin Taylor në aeroport, rojet e sigurisë iu desh t'i shpëtonin kokën

Akoma nuk po shuhet zemërimi i tifozëve të Romës, të cilët janë të inatosur me gjyqtarin Anthony Taylor për disa gabime të tij në finalen e Europa League, ku verdhekuqtë u mposhtën nga Sevilla pas një penalltie.

Kjo finale u shënua për fat të keq nga gjyqtari Anthony Taylor i cili dukshëm dëmtoi të dyja skuadrat për penalltinë e dhënë.

Së pari, ai nuk tregoi pikën e penalltisë pasi Ibanez rrëzoi Ocampos në zonën e rreptësisë dhe pak minuta më vonë nuk pati penallti as nga ana tjetër kur Fernando preku topin me dorë.

Arbitri anglez ka pritur një pritje të pakëndshme në stadiumin e Budapestit, e cila iu bë nga tifozët e Romës. Ata e shtynë dhe e mallkuan, dhe një përshkallëzim më i madh u parandalua nga sigurimi, i cili shpejt e çoi Taylor në siguri.

Pas ndeshjes së mbrëmshme, trajneri rumun e ka nxjerrë jashtë stadiumit me fjalët “f***** turp”, të cilat i ka përsëritur disa herë para se të kalonte në italisht.

Andaluzianët fituan edhe finalen e shtatë në favor të tyre dhe fituan një tjetër kampionat, duke dëshmuar se nuk kanë të barabartë në këtë kompeticion.

Pas 90 minutave të rregullta, rezultati ishte 1:1, ndërsa në shtesë nuk pati gola.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco