VIDEO/ Egnatua fituese e Kupës së Shqipërisë, shikoni momentin emocionues kur Xhekson ngre lart trofeun

VIDEO/ Egnatua fituese e Kupës së Shqipërisë, shikoni momentin emocionues kur Xhekson ngre lart trofeun

22:22, 01/06/2023

Egnatia u shpall ekipi fitues i edicionit të 71-të të Kupës së Shqipërisë , pasi mundi me rezultatin minimal 1-0 Tiranën në stadiumin “Elbasan Arena”. Goli i vetëm i kësaj finaleje për rrogozhinasit u shënua nga Xhekson në minutën e 114-të të takimit.

Pas ndeshjes, një festë elektrizuese shpërtheu në “Elbasan Arena” në momentin që rrogozhinasit ngritën lartë trofeun.

Për më tepër shikoni momentin e ngritjes së trofeut nga kapiteni Xhekson.  

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco