U infektua në Meksikë nga një virus i panjohur, vdes trajneri argjentinas

U infektua në Meksikë nga një virus i panjohur, vdes trajneri argjentinas

12:29, 30/05/2023

Ish-futbollisti argjentinas dhe tani trajner, Javier Yacuzzi, vdiq në Meksikë, ku punonte, pasi u infektua me një virus të panjohur.

43-vjeçari lindi në San Nicoles, ku filloi karrierën e tij në Platense.

Ai më pas luajti për Tigre, Gimnasia, Tiro Federal, Arsenal de Sarandy, Tijuana, Huaracan, Rosario, Mbrojtjes dhe Drejtësi, Gjeneral Rojo, Matienzo dhe Club Somisa, përpara se të përfundonte karrierën e tij.

Filloi menjëherë trajnerin dhe filloi punën e tij të parë në ekipin Defensa dhe Justicia, ku menaxhoi rezervat dhe më pas mori një ofertë për t’u bërë asistent në Queretaro nga Meksika, të cilën e pranoi me lehtësi.

Ajo që ai nuk mund ta dinte është se ky klub dhe Meksika për fat të keq do të jenë ndalesa e tij e fundit, pasi ai u infektua me një virus, i cili ishte fatal për të.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco