Këto janë 25 skuadrat që e kanë siguruar pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve për sezonin e ardhshëm

Këto janë 25 skuadrat që e kanë siguruar pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve për sezonin e ardhshëm

08:37, 30/05/2023

Sezoni 2022/23 në ligat kryesore po shkon drejt fundit, teksa në Ligën e Kampionëve ka mbetur për t’u zhvilluar vetëm edhe finalja e madhe.

Nga top-pesë ligat kryesore në Evropë, sezoni në Premierligë dhe Bundesligë ka përfunduar, derisa nga një xhiro ka mbetur për t’u zhvilluar edhe në La Liga, Serie A e Ligue 1, shkruan Gazeta Express.

Por, tashmë dihen disa prej skuadrave që do të luajnë në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm.

Në fakt 25 skuadra janë të konfirmuara, teksa kanë mbetur edhe shtatë vende të lira.

Sezoni i ardhshëm në Ligën e Kampionëve do të fillojë në qershor, fillimisht me ndeshjet kualifikuese. 

Ky do të jetë sezoni i 69-të në histori të kësaj gare. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco