Verstappen i rrëmben 'Pole Position' Alonsos në Çmimin e Madh të Montekarlos

Verstappen i rrëmben 'Pole Position' Alonsos në Çmimin e Madh të Montekarlos

19:34, 27/05/2023

Max Verstappen arrin të sigurojë “Pole Position” në Çmimin e Madh të Montekarlos, duke kaluar vetëm për 84 të mijtat Fernando Alonson, që do të niset nga vendi i dytë.

Ferrari do të niset në vijën e dytë të startit me Charles Leclerc që renditet i treti, ndërsa Esteban Ocon, që bëri një paraqitje shumë të mirë në provat zyrtare do të niset nga vendi i katërt me makinën Alpine.

 

 

Ferraristi rrezikon një penalizim pasi pengoi në tunel Lando Norris, që po kryente xhiron e tij të shpejtë. Carlos Sainz do të niset i pesti, ndërsa Lewis Hamilton do të niset i gjashti. Fituesi i edicionit të kaluar, Sergio Perez do të niset nga fundi, pasi u përplas në kualifikueset Q1. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco