Lajm i bujshëm nga Spanja: LaLiga heq dorë nga VAR, ja arsyet e këtij vendimi

Lajm i bujshëm nga Spanja: LaLiga heq dorë nga VAR, ja arsyet e këtij vendimi

14:00, 26/05/2023

Një lajm i bujshëm vjen nga Spanja, pasi aktualisht drejtuesit e LaLigas po mendojnë që të mos përdorin më VAR-in në ndeshjet e kampionatit spanjoll.

“El Larguero” shpjegon se nuk bëhet fjalë për një zgjedhje teknike apo filozofike, por është një çështje vetëm ekonomike.

Arsyeja e braktisjes së VAR? LaLiga dhe presidenti i saj Javier Tebas janë kundër pagesës së rreth 3 milionë eurove për përdorimin e teknologjisë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco