Loriana Kuka mposht sllovenen, kualifikohet në raundin e dytë të Grand Prix në Austri

Loriana Kuka mposht sllovenen, kualifikohet në raundin e dytë të Grand Prix në Austri

13:08, 26/05/2023

Loriana Kuka ka arritur që me sukses ta kalojë raundin e dytë në Grand Prix që po mbahet në Austri.

Xhudistja kosovare në raundin e dytë e mundi xhudisten Anka Pogacnik.

Kuka po garon në kategorinë deri në 70 kilogramë, ndonëse më herët ka garuar në kategorinë deri në 78 kilogramë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco