Kjo është renditja te grupi i Kosovës pas xhiros së parë

Kjo është renditja te grupi i Kosovës pas xhiros së parë

23:46, 25/03/2023

Kanë përfunduar të tri ndeshjet e grupit I të kualifikimeve për Kampionatin Evropian të vitit 2024.

Zvicra dhe Rumania kanë shënuar fitore dhe i prijnë grupit me nga tri pikë.

Me barazimin e tyre, Kosova dhe Izraeli renditen në pozitat tre, përkatësisht katër.

Andorra dhe Bjellorusia renditen në dy pozitat e fundit të grupit, pa pikë të grumbulluara.

image 130

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco