Nora Gjakova në finale përballë serbes Perisic, Kosova siguron të paktën dy medalje nga Gjeorgjia

Nora Gjakova në finale përballë serbes Perisic, Kosova siguron të paktën dy medalje nga Gjeorgjia

13:22, 24/03/2023

Pas Distria Krasniqit, edhe Nora Gjakova ka arritur të prekë finalen e madhe të Grand Slamit të xhudos që po zhvillohet në Tibilisi të Gjeorgjisë.

Xhudistja kosovare e ka mposhtur kanadezen Jessica Klimkait.

Në finalen e madhe, Gjakova do të luftojë për medaljen e artë në kategorinë deri në 57 kilogramë.

Për të Artën, ajo do të përballet me xhudisten serbe, Marica Perishiq.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco