VIDEO/ Si i fshehën golin CR7

VIDEO/ Si i fshehën golin CR7

13:17, 24/03/2023

Gjithçka ishte lumturia rreth Cristiano Ronaldos në kthimin e tij në ekipin e Portugalisë: numri rekord i ndeshjeve ndërkombëtare (197) dhe një dopietë kundër Lihtenshtajnit me të cilën rikuperonte buzëqeshjen e tij pas një Botërori të trazuar. 

Megjithatë, goli i parë për portugezin, ai që arbitri dhe UEFA ia atribuuan Cancelos, nuk u shënua kur Cristiano ishte qartësisht i fundit në të cilin preku topin.

Pas një gjuajtjeje nga krahu nga buza e zonës, topi u përplas mbi një mbrojtës dhe më pas mbi legjendën portugeze. 

Një përsëritje e pasme sqaroi se, para se të hynte, ai godet me thembër. 

Pavarësisht kësaj dhe pretendimit që ai vetë bëri në fushë por edhe tifozët në rrjetet sociale, autorësia e golit nuk ndryshoi. 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco