Rihapet sfida Itali-Angli/ Retegui shpërblen besimin e Mancinit, shënon në debutim

Rihapet sfida Itali-Angli/ Retegui shpërblen besimin e Mancinit, shënon në debutim

22:12, 23/03/2023

Basti i trajnerit Mancini u fitua menjëherë. Në minutën e 55’ të ndeshjes mes Italisë dhe Anglisë, sulmuesi Mateo Retegui shënoi golin e parë për Azzurrit në debutimin e tij.

Pellegrini merr topin, sheh lëvizjen e shokut të skuadrës dhe i shërben atij brenda zonës. Qendërsulmuesi i 23 vjeçar kontrollon dhe mposht në mënyrë diagonale portierin anglez, duke rihapur ndeshjen: 1-2 për anglo-saksonët.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco