EURO 2024/ Përfundojnë pjesët e para, Harry Kane vendos rekordin historik ndaj Italisë

EURO 2024/ Përfundojnë pjesët e para, Harry Kane vendos rekordin historik ndaj Italisë

21:39, 23/03/2023

Kanë përfunduar pjesët e para në ndeshjet e javës së parë në kualifikueset e Europianit 2024.

Anglia po triumfon me rezultatin 2-0 ndaj Italisë në Napoli, falë golave të realizuar nga Declan Rice në minutën e 13’ dhe Harry Kane nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 44’. Për kapitenin e anglezëve ky ishte goli i 54 me fanellën e “Tre Luanëve”, duke u bërë kështu golashënuesi më i mirë i tyre.

Po ashtu Portugalia po fiton me rezultatin 1-0 ndaj Liechtenstein. Joao Cancelo ishte autor i golit të vetëm të sfidës në minutën e 8’.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco