FOTO/ Si u ndërtua stadiumi kombëtar ‘Qemal Stafa’, ja pamjet e rralla të vitit 1940

FOTO/ Si u ndërtua stadiumi kombëtar ‘Qemal Stafa’, ja pamjet e rralla të vitit 1940

15:45, 18/03/2023

Për dekada me radhë, stadium kombëtar “Qemal Stafa” ka qenë krenaria e Tiranës.

Image

Tashmë ai nuk ekziston më dhe në vend të tij është ngritur “Arena kombëtare”. Faqja Memorie.al sjell disa foto të rralla, kur nisën punimet për ndërtimin e stadiumit në vitin 1940.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco