VIDEO/ 'Perlë' nga jashtë zone, Uzuni tund rrjetën e Villarreal, tifozi tund flamurin shqiptar

VIDEO/ 'Perlë' nga jashtë zone, Uzuni tund rrjetën e Villarreal, tifozi tund flamurin shqiptar

14:46, 05/02/2023

Myrto Uzuni po vazhdon të shkëlqejë te Granada në La Liga 2, kësaj radhe duke shënuar një supergol kundër Villarreal B.

Në minutën e 28’, sulmuesi i Kombëtares shqiptare, lëshoi një predhë nga jashtë zone, e cila përfundoi mrekullisht në rrjetë, me portierin e vendasve që nuk mund t’i bënte dot asgjë për ta ndaluar. Në triubunë, gjatë festimeve, u pa një tifozi me flamurin shqiptar në dorë, duke i dhënë kështu mbështetje sulmuesit tonë kuqezi. 

Ky është goli i 15 i Uzunit në La Liga 2 me Granadën, duke vazhduar të jetë golashënuesi më i mirë në kampionat.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco