32 shahistë do 'të luftojnë' për Kupën individuale në shah

32 shahistë do 'të luftojnë' për Kupën individuale në shah

12:37, 05/02/2023 Nga Gani Kosumi

ImageKupa individuale e Kosovës në shah

Dihen 32 shahistë që do të luftojnë për këtë trofe

Organizuar nga Federata e Shahut e Kosovës, në Sallën e shahut të Qendrës së Rinisë dhe Sportit në Prishtinë janë zhvillua garat kualifikuese të vlefshme për Kupën individuale të Kosovës në shah. Kështu tashti dihen 32 shahistë që do të luftojnë për këtë trofe.
Gjyqtar: Fadil Pireva
Garat 1/16 të finales do të zhvillohen më 11 shkurt 2023 duke fillua në orën 11,00.

Rezultatet e takimeve kualifikuese:

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco