Tragjedi në basketbollin amerikan: Përleshje e madhe në palestër, ndërron jetë babai i një prej lojtarëve

Tragjedi në basketbollin amerikan: Përleshje e madhe në palestër, ndërron jetë babai i një prej lojtarëve

12:01, 02/02/2023

Një lojë basketbolli në shkollën fillore amerikane në Vermontin verior ka përfunduar në mënyrë tragjike. Befas fëmijët filluan të zihen me njëri-tjerin dhe aty kanë ndërhyrë edhe prindërit e tyre.

Duke qenë se një burrë i quajtur Russell Giroux ishte goditur shumë, u dërgua menjëherë në spital por nuk mundi të shpëtonte.

E gjitha pamja është filmuar nga një tjetër prind i fëmijëve.

“Një burrë u vra mes një loje basketbolli në një shkollë fillore”, ka shkruar ai në Twitter.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco