Interi mposht Atalantan, vazhdon në gjysmëfinale të Kupës së Italisë

Interi mposht Atalantan, vazhdon në gjysmëfinale të Kupës së Italisë

15:44, 01/02/2023

Ka përfunduar çerekfinalja e parë e Kupës së Italisë me fitore të kampionit aktual.

Gjiganti italian, Inter e vazhdon rrugëtimin në Kupën e Italisë, pasi e mposhti sot në çerekfinale skuadrën e Atalantas.

Pas plot 90 minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Giuseppe Meazza” u shënua vetëm një gol, ku Matteo Darmian i siguron fitoren “Nerazzurëve” me golin e tij në minutën e 57’.

Me këtë fitore, Interi tani siguron plasmanin në gjysmëfinale të Kupës së Italisë, ku e vazhdon rrugëtimin për ta mbrojtur titullin e kampionit të kësaj gare.

“Nerazzurët” në gjysmëfinale e presin fituesin e ndeshjes mes Lazios dhe Juventusit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco