Joao Cancelo njofton largimin nga Manchester City

Joao Cancelo njofton largimin nga Manchester City

12:16, 31/01/2023

Ndërkohë që pritet t'i bashkohet Bayern Munichut për habinë e të gjithëve në formën e një huazimi me opsion blerjeje të vlerësuar në 70 milionë euro, Joao Cancelo ka zyrtarizuar largimin e tij në rrjetet sociale. Portugezi ka postuar një video në Instagram duke rrëfyer momentet e tij më të mira me Manchester Cityn . Në legjendë, 28-vjeçari bën të ditur se historia e tij me Cityzens nuk ka përfunduar.

 

“Cityzen një ditë, Cityzen gjithmonë. Faleminderit”, mund të lexojmë. Përpara përballjes me PSG-në më 14 shkurt, bavarezët bëjnë një lëvizje të madhe në tregun e transferimeve duke i ofruar vetes një nga lojtarët yje në sistemin e Pep Guardiolës, edhe nëse marrëdhënia ishte konfliktuale mes strategut spanjoll dhe Cancelo-s së fundmi.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco