Pse Enzo kushton kaq shumë

Pse Enzo kushton kaq shumë

10:01, 31/01/2023

Chelsea është rrugës për të kompletuar transferimin e Enzo Fernandez nga Benfia për një shumë rekorde.

Aktualisht shifra rekorde në Angli mbahet nga Jack Grealish, pasi Manchester City pagoi për të te Aston Villa mbi 115 milionë euro.

Por, Chelsea tani do të paguajë mbi 120 milionë euro për fituesin e Kupës së Botës me Argjentinën, duke e bërë transferin më të shtrenjtë në Angli.

Një faktor kyç në tarifën e lartë të transferimit të lojtarit që Benfica po kërkon është shkaku i ish-klubit të lojtarit, River Plate.

Skuadra argjentinase do të marrë 25 për qind të shumës, e cila mund të arrijë në 30 milionë euro nëse Chelsea do të paguajë 120 milionë euro, raporton Nizaar Kinsella.

Jo keq duke pasur parasysh se ata e shitën atë për rreth 10 milionë euro në total verën e kaluar, derisa Benfica po tenton të fitojë sa më shumë të jetë e mundur.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco