Argjentina vazhdon ëndrrën për Botëror, fiton pas penalltive dhe siguron biletën për gjysmëfinale

Argjentina vazhdon ëndrrën për Botëror, fiton pas penalltive dhe siguron biletën për gjysmëfinale

22:58, 09/12/2022

 

Argjentina në gjysmëfinale të Kupës së Botës.

Ndeshja në kohën e rregullt u mbyll 2:2, duke shkuar më pas në minuta shtesë.

Në vazhdime Argjentina kishin mjaft mundësi për të vulosur fituesin, por topi nuk deshi të hyjë në portë.

Në penallti ishin më të saktë Argjentina dhe siguruan kualifikimin.

Për Holandën ishin Virgil van Dijk dhe Berghuis që dështuan, pasi Emiliano Martinez i priti goditjet e tyre.

Ndërsa, për argjentinasit Enzo Fernandez e humbi penalltinë.

Në gjysmëfinale Argjentina përballen me Kroacinë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco