Kaos te Kameruni, video e publikuar zbulon arsyen pse trajneri përjashtoi portierin

Kaos te Kameruni, video e publikuar zbulon arsyen pse trajneri përjashtoi portierin

09:49, 09/12/2022

Trajneri i Kamerunit, Rigobert Song, përjashtoi portierin Andre Onana nga kombëtarja para ndeshjes kundër Serbisë në Kupën e Botës në Katar dhe tani ka dalë një video në të cilën ai i shpjegon vëllait të tij të madh se çfarë ka ndodhur mes të dyve.

“I thashë Onanës ditën e ndeshjes që nuk dua të punoj më me të, ai filloi të qante dhe i thashë: “Bir, nuk kam kohë për këtë, duhet të përgatitem për lojën”. Një ditë para ndeshjes informova presidentin Samuel Eto'o për vendimin e tij", ka thënë Song në një video, e më pas vazhdoi:

“E telefonova Onanën një natë para ndeshjes dhe ai nuk erdhi. Në stërvitje ai punon vetëm individualisht, në ndeshje rrezikon shumë. I kërkova që të mos rrezikonte më dhe ai më tha që nuk po e bënte. Nuk dëshiron të flasësh për këtë me mua. Unë iu përgjigja: Po flas me Aboubakar, Choupo-Moting, Zambo Anguiss... Kush je ti që nuk mund të flas me ty?"

Pas kësaj ka mbërritur përgjigja e portierit të Interit dhe siç tha ai, një ditë do të dalë e vërteta dhe koha do të tregojë se çfarë ka ndodhur.

"Në një botë ku gënjeshtra është gjëja më e zakonshme, të thuash të vërtetën të bën revolucionar. Por në fund koha do të vendosë gjithçka në vendin e vet", ka shkruar Onana.

Image

Në fund të fundit, vetë trajneri i Kamerunit ka njoftuar në profilin e tij në Instagram se një "personi i tretë" ka ardhur në zyrën e tij, ka regjistruar një video në mënyrë të paligjshme dhe ka shkelur privatësinë e tij.

ImageImage

Në ndeshjen kundër Serbisë, Kameruni barazoi 3-3, dhe ndonëse në xhiron e fundit mundi Brazilin 1-0, në fund u eliminua nga Botërori i Katarit dhe përfundoi paraqitjen në fazën e grupeve.

Nga ai grup, Brazili dhe Zvicra kaluan në fazën e 16-të, ndërsa Serbia përfundoi në vendin e fundit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco