Të gjithë kundër Luis Enriques, federata spanjolle pret dorëheqjen e teknikut

Të gjithë kundër Luis Enriques, federata spanjolle pret dorëheqjen e teknikut

19:19, 07/12/2022

Luis Enrique ka përfunduar në bankën e të akuzuarve pas eliminimit të papritur të Spanjës në fazën e 1/8-ve të finales së Kupës së Botës nga Maroku

Tifozët, në veçanti ata të Realit të Madridit, dhe mediat nuk kanë kursyer kritikat për trajnerin e Spanjës dhe të gjithë në vendin iberik kërkojnë shkarkimin e teknikut.

Sipas “Marca”, Federata Spanjolle e Futbollit pret që trajneri të japë vetë dorëheqjen, pasi situata është e njëjtë me atë të katër viteve më parë, ku po nga ruleta e penalltisë spanjollët u eliminuan nga Rusia.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco