FIFA e dënon Serbinë me 23 mijë dollarë për afishen me hartën e Kosovës

FIFA e dënon Serbinë me 23 mijë dollarë për afishen me hartën e Kosovës

17:35, 07/12/2022

Federata Serbe e Futbollit është gjobitur nga FIFA me 23 mijë e 300 dollarë për një afishe në dhomat e zhveshjes ku shihej harta e Kosovës dhe fjalët “nuk ka dorëzim”.

Në lidhje me këtë, FFK-ja u ankua zyrtarisht në FIFA, për afishen që ishte e varur mbi dollapët e dy lojtarëve serbë gjatë ndeshjes që Serbia e luajti kundër Brazilit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco