Barcelona nuk e përjashton transferimin e Endrick

Barcelona nuk e përjashton transferimin e Endrick

09:56, 30/11/2022

Endrick është vetëm 16 vjeçar por konsiderohet njëri prej sulmuesve më prespektiv që janë në Brazil për momentin

Drejtori i Barcelonës, Jordi Cruyff ka konfirmuar se ka filluar negociatat për ta transferuar Endrick me Palmeiras.

Drejtori sportic ka konfirmuar që klubi është takuar me Endrick dhe negociatat kanë filluar, edhe pse ende nuk kanë përparuar sa duhet.

“Më shumë negociata pritet të bëhen, ka të bëjë më shumë më informatat e tij me klubin tonë dhe mënyrën se si ne punojmë në të gjitha nivelet. Kontakti i parë ishte pozitic”, tha Cruyff për TV3.

Kartoni i talentit vlerësohet të jetë mbi 20 milionë euro. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco