VIDEO/ Ndërpreu sfidën Portugali-Uruguai, shikoni momentin kur tifozi nxirret me forcë nga stadiumi

VIDEO/ Ndërpreu sfidën Portugali-Uruguai, shikoni momentin kur tifozi nxirret me forcë nga stadiumi

22:32, 28/11/2022

Një tifoz ka hyrë në stadiumin teksa po luhej ndeshja Portugali-Uruguai. Ai ndërpreu sfidën dhe në dorë mbante një flamur shumëngjyrësh.

Tifozi vrapoi në fushë deri sa u ndalua nga punonjësit e sigurimit. Më pas ai është larguar me forcë nga fusha e blertë.

Nuk dihet nëse do të merren masa ndaj tij për shkak se FIFA ndaloi rreptësisht përdorimin e flamurit LGBT në Botëror.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco