Harrojeni orarin aktual të Botërorit, nga nesër gjithçka është krejtësisht ndryshe

Harrojeni orarin aktual të Botërorit, nga nesër gjithçka është krejtësisht ndryshe

20:31, 28/11/2022

Mbrëmjen e sotme do të kompletohet raundi i dytë i fazës së grupeve të Botërorit të Katarit, i ndjekur nga një orar ndeshjesh krejtësisht ndryshe nga ai që jemi mësuar.

Adhuruesit e futbollit po mësohen me katër ndeshjet e përditshme në Kupën e Botës në Katar. Por nga nesër do të ndryshojë.

Nga turi i tretë i fazës së grupeve deri në fund do të luhet në dy orare.

Në vend të orës 11:00, 14:00, 17:00 dhe 20:00, lojërat do të luhen vetëm në ora 16:00 dhe 20:00.

Gjatë xhiros së tretë do të luhen dy ndeshje njëkohësisht. Natyrisht që gjërat të bëhen sa më të rregullta, të dyja ndeshjet e secilit grup do të luhen njëkohësisht.

Kjo pasohet nga faza e eliminimit. Finalja e 16-të fillon tashmë të shtunën, pa pushim pas kompeticionit në grup.

E gjithë faza e eliminimit, nga 1/16 deri në ndeshjen finale do të luhet nga ora 16 deri në 20:00. Finalja e madhe është caktuar për stadiumin “Lusail” më 18 dhjetor në orën 16:00.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco